piątek, 6 września 2013

7. Murowanie ścian - parter - c.d.

Murowanie ścian nośnych zostało właściwie skończone przez ostatni tydzień. Ekipa wstępnie przygotowała się pod zalewanie stropu - niestety brakło trochę czasu na przygotowanie stempli i zalanie odbędzie się na początku tygodnia od 16.09 (w przyszłym tygodniu ekipa znika na parę dni).

Poniżej krótka fotorelacja z wycieczki dookoła domu. ;)

Widok od frontu:

Wejście do domu już gotowe z nadprożem:

Widok na wykusz:

Brakujące przy poprzedniej wizycie okienko w klatce schodowej tym razem już poprawione. :)

Wciąż brakuje obsypania fundamentów od strony ogrodu - być może uda się ten teren przygotować w przyszłym tygodniu pod nieobecność murarzy, żeby dało się zalać taras za jednym zamachem ze stropem. W tej chwili nawet ciężko się wchodzi od tej strony do budynku - pomaga mały pomościk i rusztowanie.

Zaglądamy do garażu przez kotłownię:

I jeszcze raz garaż, tym razem od drugiej, a właściwie pierwszej strony:

I spojrzenie na prawą część budynku - pod słońce niestety:( :

 W końcu przyjechały też kominy Schiedla:

Właśnie są wmurowywane - tutaj w łazience:

Panowie murarze przygotowują szalunki pod zalanie schodów na klatce:

 Widać też okienko, którego wcześniej brakowało:

I jeszcze mały rzut na salon, który już prawie nabrał ostatecznego kształtu i wymiarów. No prawie, bo zdjęcie robione z kuchni/spiżarki, więc trochę większa przestrzeń. ;) Widać też miejsce na komin, którego podstawa jest już wmurowana - dokładnie w tym miejscu będzie kominek, który został przez nas przesunięty z narożnika pomiędzy salonem a kuchnią wg projektu właśnie w owe miejsce.

 Dużo się nie zmieniło od zeszłego tygodnia, ale każdy nowo wypatrzony szczegół cieszy oko. :)

Mamy nadzieję, że do końca września uda się chociaż zacząć prace z więźbą, bo czas i coraz gorsza pogoda nie działają na naszą korzyść.




7 komentarzy:

  1. Brak okienka w pomieszczeniu pod schodami -to problem z wentylacją .Nie wolno zapomnieć o kotwach pod murłatę podczas zbrojenia stropu. wujo Grzesiek


































    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cześć - dzięki za uwagi. Zrezygnowaliśmy z okienka pod schodami, żeby to była namiastka prawdziwej piwniczki, czyli bez dostępu światła słonecznego. Co do wentylacji - wyprowadzenie małej rury wentylacyjnej powinno załatwić ewentualne problemy, nie?

      O kotwach pewnie pamiętają - dostali właśnie dodatkowo zrobiony przez kierownika projekt stropu, bo standardowo w projekcie była Teriva.

      Pozdrawiam,
      Maciek

      Usuń
  2. taki sam dom budujemy po dwoch tygodniach odbilem pare stempli to dobrze czy zle

    OdpowiedzUsuń
  3. witam mam pytanie po ilu dniach mozna odbic po pare stempli jestesmy na etapie pierwszego stropu a po niedzieli przychodza murarze murowac szczyty zalanie stropu i dach

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam,
      U nas stemple były ściągnięte po około tygodniu, może półtora tygodnia. Wszystko jednak należy rozpatrywać indywidualnie, zależnie od rodzaju użytego betonu, itp. Teoretycznie beton powinien osiągnąć pełną wytrzymałość po ok.4 tygodniach, jednak po 2 tygodniach ma coś ok. 80%, więc też OK, bo przecież od razu go w pełni się nie obciąża (ściany dochodzą stopniowo, nie mówiąc o dachu). Jednak o takich rzeczach powinien decydować kierownik budowy, który za to odpowiada.
      Pozdrawiam,
      Maciek

      Usuń
  4. Podnośniki koszowe są często wykorzystywane w pracach remontowych i budowlanych, gdzie wymagany jest dostęp do wysoko położonych miejsc. Dzięki nim, prace takie jak malowanie elewacji, montaż oświetlenia czy czyszczenie okien na wysokościach stają się bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

    OdpowiedzUsuń
  5. Winda dekarska to kluczowe narzędzie w pracach dekarskich, ułatwiające transport materiałów budowlanych na dach. Dzięki niej praca staje się szybsza, łatwiejsza i bezpieczniejsza. Regularna konserwacja i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa są niezbędne, aby zapewnić niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania. W zależności od potrzeb, windy dekarskie mogą być zarówno ręczne, jak i motorowe, dostosowane do specyficznych wymagań danego projektu.

    OdpowiedzUsuń

Etykiety